TEB Kredi Başvurusu

TEB kredi başvurusu bulunulan konuma bağlı olarak en yakın şubeden veya internet bankacılığı kanalları aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcıların güvenle işlem yapabilmesi için sms onay kodu ve mesaj bilgilendirme kanalları aracılığı ile başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda kullanılan numara ve başvuru yapana ait olması en önemli kriterler arasında yer almaktadır. TEB kredi başvurusu işlemleri için kredi kullanmaya engel herhangi bir durumun olmaması gerekmektedir. Kredi kullanmaya engel durumlar arasında; başvuru yapanın takibe düşmesi, kara listede yer alması veya mevcut borç durumu gibi önemli huşular bulunmaktadır.

TEB kredi başvurusu internet bankacılığının kullanıma uygun olmaması durumunda, şubeler aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu durum genel itibari ile talep edilen kredi türüne ve kullanıcıların kredi notuna göre farklılık göstermektedir. Kredi türleri genel itibari ile tutar/vade arasında gerçekleşen orana göre değerlendirilmektedir. Gerekli görüldüğü durumda kullanıcıdan kefil veya teminat isteme yoluna gidilebilmektedir. Bu durum göreceli olarak banka ürün ve müşteri politikasına bağlı olarak gerçekleşmektedir.

TEB Kredi Başvurusu İşlemleri

TEB kredi başvurusu işlemleri genel itibari ile bankacılık hizmetleri mevzuatına uygun olarak gerçekleşmektedir. Bu bağlamda kullanıcıların veri güvenliği ön planda olarak; dijital bankacılık hizmetleri, internet bankacılığı veya sesli yanıt merkezleri aracılığı ile gerçekleşebilmektedir.  Sesli yanıt merkezi ile başvuru işlemi sadece banka müşterilerine özel başvuru kanalları arasında yer almaktadır. Banka müşterisi olmak için ilgili banka şubesi ile iletişime geçilerek, yardım alınabilir. TEB kredi başvurusu işlemleri için ilgili banka müşteri olunması gerekmemektedir.Bu durum sadece mobil bankacılık işlemleri için veya sesli yanıt merkezleri ile işlem yapabilmek için gereklidir.

TEB kredi başvurusu yapmak için kredi türünü belirlemek ilk adım olarak sayılabilir. Başvuru işlemlerinde gereken bütün faaliyetler kredi türüne uygun olarak gerçekleşmektedir. Banka tarafında sunulan kredi imkânları şu şekilde sıralanabilir:

  • İhtiyaç kredisi
  • Araç kredisi
  • Konut Kredisi
  • Şirketlere özel kredi imkânları

Kredi türleri genel olarak bu şekilde sıralanabilir. İhtiyaç duyulan tutara ve yatırım yapılacak alana göre krediler şekil almaktadır. Konut kredisi genel itibari ile yüksek tutarlarda talep edilmesinden ve konut fiyatlarının yüksek tutarlarda olmasından dolayı, yüz yirmi ay vade ile sunulmaktadır. TEB kredi başvurusu sırasında kredi vadeleri ve üst limitleri göreceli olarak değişmektedir. Bu durum genel itibari ile kullanılacak ürün fiyatı, kullanıcının aylık gelir beyanı ve yaş haddine bağlı olarak değişmektedir.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi başvurusu için gerekli evraklar genel itibari ile banka müşteri politikasından bağımsız olarak uygulanmaktadır. Fakat gerekli görülen durumlarda kişiye ait varlık bilgisi, ikamet bilgisi veya aylık gelir bilgisi gibi evraklar istenebilir. Bu durum talep edilen kredi türüne ve kullanıcıya göre farklılık göstermektedir. TEB kredi başvurusu işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli evrakların başvuru sırasında hazır bulundurulması gerekmektedir. Başvuru işlemleri  banka müşterileri için nüfus cüdanı yeterli olmaktadır. Fakat konut kredisi veya araç kredisi başvurularında, ürüne ait uzman raporu alınması gerekmektedir. Fiyat  değerlemesi üzerinden kullanılabilir kredi tutarına bu yöntem ile ulaşılmaktadır. İhtiyaç kredisi sadece kişinin aylık gelirine bağlı olarak sunulmaktadır. Bu durumda kişinin herhangi bir evrak hazırlamasına gerek kalmayabilir.

Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

TEB kredi başvurusu işleminde dikkate alınan en önemli kredi notu olarak gerçekleşmektedir. Kredi notunun banka müşteri politikasına uygun olmayan durumlarda olmasında ise başvuru işlemi olumsuz olarak sonlandırılmaktadır. Kredi notunu etkileyen unsurlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kredi kullanma yoğunluğu
  • Kredi kullanma alışkanlığı
  • Ödeme planına sadakat
  • Aylık ortalama gelir bilgisi
  • Kredi ödeme alışkanlığı
  • Çek veya senet ile gerçekleştirilen işlemler

TEB kredi başvurusu sırasında kullanıcının herhangi bir kredi borcundan veya taksitli alışverişinden dolayı takipte olmaması gerekir. Takipte bulunan borçların kapatılmaması kredi notunu dönemsel olarak olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Ayrıca kara listede yer alan kullanıcılar da kredi başvurusu işlemlerinde bulunamazlar.

TEB Kredi Faiz Oranı: 0,89

Adres: TEB Kampüs C ve D Blok Saray Mahallesi  Sokullu Cad. No:7A – 7B Ümraniye 34768 / İSTANBUL

Telefon Numarası: 0850 200 0 666

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir