Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Bireysel ihtiyaç kredileri için ; Yapı kredi mobil, Yapı kredi atm  ve bireysel internet şubesi gibi bir çok alandan işlemler gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işleminin kısa süre içerisinde sonuçlanmasının ardından başvuru işlemlerinizin olumlu halde olması durumunda, kredinizi anında kullanabilirsiniz. Dilerseniz bankaya gelmenize gerek kalmadan, direk hesabınıza aktarabilme avantajını da kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Mobilde Nasıl Yapılır?

*Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemleri ve daha birçok işlemin gerçekleştirilebildiği yapı kredi mobile giriş yapılmalıdır. Ana menüden ürün ve başvurular sekmesine giriş yapılmalıdır.

*Çıkan ekrandan kredi kartı başvuru sekmesi tıklanarak diğer adımlara geçilmelidir.

* Kredi başvuru sekmesinden gerekli bilgileri tıklayarak, uygun ödeme planlaması seçilmelidir.

* Gerekli işlemler yapıldıktan sonra bankadan, kredi başvurusu ile ilgili, sms ve çağrı yolu ile gerekli geri dönüşler sağlanacaktır.

Yapı Kredi Mobilde Şubeye Gitmeden Sıra Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemlerinin yanı sıra yapı kredi mobilde yapılan işlemler şu şekildedir.

*Yapı kredi mobili açarak atm-şube sekmesinden öncelikle randevu almanız gerekmektedir.

*Gitmek istenilen şube seçilerek randevu tarihi belirlenmeli ve yapılmak istenilen işlem tipi de seçilerek randevu bilgilerinin onaylanması gerekmektedir.

* Yapı kredi şubesinden tüm bu adımlar uygulandığı takdirde sıra alma işleminin başarı ile gerçekleştiğine dair bir bildirim gelecektir.

*Sıra alma işlemi onaylandıktan sonra Yapı kredi şubesine gidilerek Yapı kredi mobilin Atm-şube seçeneğine girilmelidir. Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemlerinde şube randevularının ve bilet alınma kısımlarının olduğu bölüme giriş yapılmaktadır. Sıra matikteki  ‘QR’ kodunun telefona okutulması gerekmektedir. Böylelikle alınan sıra numaraları ile esnasında öncelikli işlemler avantajından yararlanılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredi Kart Başvurusu

Yapı Kredi bankası kredi başvurusu esnasında bireysel ihtiyaç kredisi, şahısların ticari harcamalarının yanı ısıra seyahat, eğitim gibi ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Ayrıca bu krediler,  farklı vade ve tutarda karşılanmasına olanak tanıyan kredi sistemlerinden oluşmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredisi avantajlarında ise şubeye gidilmeye gerek kalınmaksızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. İlk taksitin ödenme esnasında 3 ay gibi bir süre zarfı ile erteleme fırsatı elde edilmiş olunmaktadır. Bunun yanı sıra, uygun faiz oranlarını baz alarak %60’a varan, aylık vade imkanı tanınmaktadır. İpotekli ve diğer teminatlı işlemlerde, bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanma avantajı elde edilmektedir. Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemlerinde gelir durumunu gözeten bireysel ihtiyaç kredisi, kişilere avantaj sağlamaktadır. Birbirinden farklı limit seçenekleri sunarak ihtiyaca ve gelire uygun ödeme yöntemleri oluşturmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredisine dilenildiği zaman Yapı kredi mobil servislerinden, müşteri iletişim merkezlerinden , Sms Atm gibi başvuru merkezlerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Şubeden Yapı Kredi bankası kredi başvurusu yapılan işlemlerde, bireysel kredi başvuru üst limitleri bulunmamaktadır. Ancak diğer kanallarda ( Yapı kredi mobil, müşteri iletişim merkezleri, bireysel internet bankacılığı ) müşteri bazlı üst limit olanağı sunulmaktadır.

Bireysel ihtiyaç kredilerini, yapı kredi mobil işlemlerinizde ve müşteri iletişim merkezlerinden yapacağınız başvurularda anında kullanabilme avantajına sahip olunabilmektedir. Şubelerden, web kanallarından ve atm gibi diğer kanallardan yapılacak başvuru esnasında başvurunun kabulü söz konusu ise başvuru işlemleri şubeden gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemlerinde, bireysel kredi başvurusu için gerekli olan belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Gelir belgesi

2- Kira geliri olduğu takdirde kira ve tapu kontratının fotokopisini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Özel yada kamu sektöründe çalışan müşterilerin ibraz edebilecekleri belgeler;

1- Şirket yetkililerince imzalanmış bir maaş yazısı

2- Şirket yetkililerince imzalanmış bir sirküleri

3- Şirket yetkilileri tarafından oluşturulmuş bir yetki belgesini ibraz edebilmektedirler.

Emeklilerin, Özel ve Kamu Çalışanlarının Yapı Kredi bankası kredi başvurusu esnasında ibraz edebilecekleri belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

1- E-devlet üzerinden giriş yapılarak elde edilebilecek olan emekli aylığını gösterir belge, E-devlet şifresi bulunmayan müşteriler için Yapı kredi internet bankacılığı üzerinden giriş yapabilme olanağına sahiptirler.

2- Gelir belgeleri. Gelir belgeleri ise yapı kredi şubeleri vasıtası ile sınırsız bankacılık hizmetlerinden çıktı alınmak sureti ile temin edilebilmektedir.

Yabancı uyruklu vatandaşlarda, bireysel kredi başvuru işlemleri yapabilmektedir. İhtiyaç kredisine başvuru şartları ise düzenli gelir elde ediyor olunması veya mavi karta sahip olunması , yut içinde ikamet ediyor olunası gerekmektedir. Tüm bu bahsedilen şartlar taşındığı takdirde, yabancı uyruklu müşterilerin de bireysel kredi kart başvuru talepleri, teminatlı-teminatsız olarak alınabilmektedir. Yapı Kredi bankası kredi başvurusu işlemleri, tüm bu süreçler doğrultusunda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi faiz oranı: %1,85

Adres: Yapı kredi D Blok Plaza Büyükdere Caddesi Levent 34330 Beşiktaş/İstanbul

Telefon Numarası: 0 (212) 339 60 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir