in

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Osmanlı döneminden beri hiç kesintiye uğramadan faaliyet yürüten Ziraat Bankası, çok sayıda avantajı bulunan hizmetleri müşterileri için sunuyor. Bankanın müşterileri için en avantajlı hizmetlerinden biri olan kredileri her dönem sürekli devam ediyor. Ziraat bankası kredi başvurusu ile siz de bu bankanın en önemli hizmetlerinden birini talep edebilirsiniz. Düşük faizleri ile dikkat çeken ve uygun şartlar altında hizmet veren bankanın bu ürününe, Ziraat Bankası kredi başvurusu ile siz de ulaşabilme imkanına sahipsiniz. Salgın döneminde çok sayıda banka, müşterileri için avantajlı hizmetler sunmuştu. Ziraat Bankası da bu dönemde birçok kişiye çok destek olan hizmetler verdi. Ziraat Bankası kredi başvurusu ile büyük oranda, bireysel ve ticari kredi imkanı vererek insanların dertlerine çözüm buldu. Bunun dışında Türkiye’de en köklü bankalardan biri olan kurum, farklı kategoriler altında kredi seçeneklerini müşterilerine sunuyor. Bunlar arasında konut kredisi, tatil kredisi ya da eğitim kredisi gibi hizmetler bulunuyor. Ayrıca müşteriler, bu kredileri çok farklı yöntemler kullanarak çekebilmektedir.

Ziraat Bankası kredi başvurusu internet sitesinden, SMS ile, mobil banka üzerinden ya da şubelerden yapılabilmektedir. Bunların dışında farklı yöntemlerle de, Ziraat Bankası kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İnternet Bankacılığından Nasıl Yapılmaktadır?

Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biri olan Ziraat Bankası kredi başvurusu ardından 60 aya varan vade seçenekleri ile bu hizmeti alabilirsiniz. Özellikle bankanın müşterisi iseniz sizin için çok farklı, özel kredi fırsatları sunulmaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusu için en sık tercih edilmekte olan yöntemlerden biri, internet şubesinden başvurudur. Zira bankanın müşteri iseniz bu yöntemle işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve anında krediyi alabilirsiniz.

İnternet bankacılığından Ziraat Bankası kredi başvurusu için bankanın web sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Bunun ardından bankanın mobil hizmeti üzerinden başvurunuzu takip etmek imkanı bulabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Başvurusu Yapım Aşamaları

Bankanın mobil hizmetleri, oldukça farklı yenilikçi çözümler sunan bir uygulamadır. Mobil bankacılık üzerinden EFT gönderebilir, faturalarınızı talimat vererek ya da vermeden ödeyebilir, ya da Ziraat Bankası kredi başvurusu yapabilirsiniz. Doğrudan uygulamadan kredi bölümüne girerek talepte bulunmanız mümkün olacaktır. Mobil uygulamada kredi miktarını ve vade seçeneğini belirleyerek Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmanız oldukça kolay. Bunları belirlendikten sonra taksit ve ödeme tablosunu onaylamanız ardından kısa zaman içinde krediye kavuşabilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısa mesaj yöntemini kullanılarak, Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmak da oldukça kolaydır. Bu metotla oldukça kolay bir şekilde krediye sahip olabilme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye’de ilk olarak kısa mesaj ile kredi kullandırmaya Ziraat Bankası başlamıştır. Bu uygulama sayesinde, 7/24 şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca kredi sorgulaması da oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Ayrıca SMS ile hesap hareketleri kontrol edebilir ya da kredi kartı başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi başvurusu için telefonun kısa mesaj bölümüne TUKETICI yazarak, ardından bir boşluk bırakıp TC. kimlik numarası girmeli ve 4747’ye göndermelisiniz. Bunun ardından kısa zaman içerisinde talep onaylanacaktır ve kısa mesaj ile cevap size bildirilecektir.

Şubelerden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nın size en yakın şubesine başvuru yaparak da kredi kullanma imkanı yakalayabilirsiniz. Bunun için bankanın müşterisi değilseniz öncelikli olarak bankada vadesiz bir hesap açmanız gerekir ve bunun ardından krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri şöyledir:

  • 60 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.
  • Müşteri dilediği ödeme seçeneklerini belirleyerek esnek bir şekilde taksit tablosu hazırlatabilir.
  • Bireysel teminat ya da maddi olarak ev veya araba teminat gösterilebilmektedir.
  • Ziraat Bankası kredi kullanıcılarına Hayat Sigortası da yapabilmektedir.

Şubeye gittiğinizde, krediye başvurmak için bazı evraklar sizden istenecektir. Bu evrakları temin ederek kısa bir zamanda krediye başvurma imkanını yakalarsınız. Bu gereken evraklar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Tüketici kredisi için banka tarafından verilecek form doldurulmalıdır.
  • Nüfus cüzdanının fotokopisini de hazır etmelisiniz. Nüfus cüzdanı yerine pasaport ya da ehliyet belgesi de kullanılabilir.
  • Krediyi kullanacak olan kişinin çalışma şekline göre gelir belgesinin de mutlaka olması gerekir.
  • Konut kredisi için de teminat gösterilecek mülkün belgeleri gerekmektedir.
  • Ayrıca serbest meslek çalışanları için gerekli olan farklı belgelerin ve şirketiniz bulunuyorsa buna ait belgelerin hazırlanması gerekir.

Görüldüğü gibi Ziraat Bankası kredi başvurusu için birçok kolaylık sunulmaktadır. Farklı başvuru yöntemleri bulunan bankanın, kredi başvurusunun ardından, kısa süre içerisinde kredi tutarı hesabınıza yansıtılacaktır. Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olarak çok farklı ve faydalı hizmetleriyle müşterilerine destek sunarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı: 0,98

Adres: Doğanbey Mahallesi Atatürk Bulvarı No:8 Ankara Ulus Altındağ

Telefon: 0850 222 00 00/ 0850 220 00 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu