Axess Kredi Kartı Başvurusu

Axess kredi kartı başvurusu için ayrıntılı bilgiye aşağıdaki yazımızı dikkatlice okuyabilirsiniz. Akbank’ın kolay ve hızlı başvuru seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca şubeye gitmenize gerek kalmadan Axess kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra hemen teslim özelliği ile kredi kartınızı teslim alıp, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Nedir?

Gün içerisinde veya alışveriş yaparken yanınızda nakit paraya gerek duymadan kredi kartından alışverişinizi taksit imkanıyla ya da peşin ödemenize yarayan ve hayatınızı kolaylaştıran sistemdir. Günümüzde en sık kullanılan nakit para yerine kolayca geçen kullanım aracı olmuştur.

Farklı amaçlarınız içinde kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Gün içinde ya da belli bir miktar gereken ihtiyaçlarınızı kredi kartınızın nakit avans özelliği ile karşılayabilirsiniz. Bankanın belirlediği nakit avans faizi ile para çekebilir ve ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz. Ayrıca taksitli ödeme yöntemi ile ihtiyaçlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Temassız kredi kartı seçeneği ile ödeme noktalarınızda şifre bile girmeye uğraşmadan anında temassız kredi kartınızı okutup ödeme işleminizi anında yapabilirsiniz. Kolay ve anında kullanım seçeneklerinin yanından kredi kartının dikkat edilmesi gereken özelliği kredi kartınızı zamanında ve tam olarak ödemenizdir. Zamanında ve kredi kart tutarının tamamını ödediğiniz takdirde gecikme faizi uygulanmamaktadır. Ayrıca zamanında ödeme yapmazsanız, ödemeleriniz tamamı ödemezseniz gecikme faizi uygulanmakta ve ödeme performansınız takibe alınmaktadır.

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Axess kredi kartı başvurusu yaptığınızda karşınıza Akbank’ın birçok kredi kartı çıkmaktadır. Bunlar: Akbank kart, Axess kart, Wings kart, Free kart ve Axess üniversiteleri kartları bulunmaktadır. Bunların yanında kartlara ait ek kart özellikleri de bulunmaktadır. Axess kredi kartı başvurusu yapınca Axess kartla gelen özellikler şunlardır: bu kartlar ile yurtiçi ve yurtdışında alışveriş yapabilirsiniz. Axess üye işyerlerinden chip-para kazanabilirsiniz. Biriken chip-paralarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Her ay ödemeniz gereken elektrik, su, telefon ve doğalgaz faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Axess kredi kartının temassız özelliği ile Axess Mobil’den yapılan QR ya da temassız ödemeler için 250 ve altındaki alışverişlerinizi şifre girmeden kredi kartınızı ya da telefonunuzun uygulamasını açıp okutarak hızlı ve kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Axess kartınızın temassız özelliğini kullanmak isterseniz Axess müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Axess Kredi Kartı Genel Özellikleri

Axess kredi kartı başvurusu yapıp bu özelliklere sahip olan kredi kartınızı anında adresinize teslim özelliği ile teslim alabilirsiniz. Bu özellikler: acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz da 48 aya kadar varan kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Havale ve EFT masrafı olmadan kiralarınızı, aidatınızı ve okul masrafınız gibi tüm ödemeleri kredi kartınızla yapabilirsiniz. Telefonunuzdan SMS ile anında 500 TL kredi alabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerinizi peşin alıp kredi kartınız ile isterseniz sonradan alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca borç erteleme özelliğini kullanarak alışverişinizi şimdi alıp istediğiniz zaman ödeme imkanına sahipsiniz. Bunların yanı sıra diğer banka kartı borçlarınızı uygun faiz oranları ile Axess kredi kartınıza aktarabilir ve 12 aya kadar taksitlendirme imkanını kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılmalıdır?

Kredi kartı almadıysanız bu fırsatlardan yararlanmak için ilk önce Axess kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra kredi kartı almak için belirtilen birkaç şart bulunmaktadır. Akbank tarafından Axess kredi kartınız belirttiğiniz adresinize kısa süre içerisinde postalanacaktır. Kredi kartınızı teslim aldıktan sonra şifre belirleme işlemlerinizi telefonunuzdan ya da en yakın Akbank’a ait bankamatik üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra kredi kartınız kullanıma açılacaktır. Daha sonra size belirlenmiş olan kredi kartı limitiniz ile alışverişlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Axess Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Axess kredi kartı başvurusu için ilk şart aylık gelirinizdir. Belirli bir geliriniz yok ise kredi kartı başvurunuz reddedilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciyseniz aylık gelirinize gerek duyulmadan öğrenci numaranız ile başvuru yapabilirsiniz. Bunların yanında Axess kredi kartı başvurusu için bankaya ikametgâh adresinizi belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca Axess kredi kartı başvurusu yapmadan önce aldığınız kredi ve kredi kartınızın finansal performanslarınıza bakılarak başvurunuz onaylanmakta ya da reddedilmektedir.

Akbank Kredi Faiz Oranı: %1,58

Adres: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

Telefon Numarası: 444 2 525

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir