in

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için Finansbank şubelerine, internet adresimize ya da Finansbank uygulaması üzerinden hızlıca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Nedir?

İstediğiniz banka tarafından verilen satın almak için nakit para yerine geçen ve alışveriş yaptığınız yere ödeme garantisi sunan bir yöntemdir. Nakit kullanım araçları içerisinde en sık kullanılanı kredi kartlarıdır. Alışverişiniz sırasında kredi kartı limitiniz el verdiğince ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı sadece ödeme için değil farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki nakit avans işlemidir. Gün içinde nakit paraya ihtiyaç duyabilirsiniz o anda kredi kartınızla belli faiz oranlarıyla para çekme işleminizi yapabilirsiniz. Bir başka seçenek ise taksitli ödeme seçeneğidir. Son yıllarda artan internet alışverişleri için kredi kartı kullanmanız gerekir. Bu seçenek ile aldığınız ürünlere taksit seçeneğini uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile ödemeleriniz kolaylaşacaktır. Tüm bu kolaylıklara sahip olmak için QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımına dikkat etmek gereklidir. Zamanında ve tam ödeme yapmadığınızda gecikme faizleri ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca her yıl kredi kartı aidatı da ödemeniz gerekmektedir. Her banka için bu aidat ücretleri değişiklik göstermektedir.

Kredi Kartı Çeşitleri

Finansbank müşterilerinin potansiyeline göre çeşitli kredi kartları düzenlemektedir. Hem bireysel müşterilere hem de ticari müşterilere göre farklı kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Finansbank bireysel müşterilerine daha fazla kredi kartı seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında ticari müşterilerine de çeşitli kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaparken bu iki seçenekten birini seçmeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaptıktan sonrada bireysel kredi kart seçildiğinde, insani ihtiyaçların giderilmesi ve kart üzerinde yazan kişi dışında kullanım yapılmaması hususu önemlidir. Bireysel kredi kartları kişiye özeldir ve bilgilerin 3. şahıslarla paylaşılmaması gerekir.

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra ticari kredi kartı seçildiğinde taksit avantajı sağlanabilir. Şirketinize ilgili birçok konu da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte senet, çek gibi işlemler ile uğraşmayıp kredi kartınız ile hızlı şekilde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ticari kartınızın üzerinde şirketinizin adı yazacağı gibi şirketin sahiplerinin de isimleri yer alabilmektedir. Belli yetkilendirmeler ile satılan bu ticari kartla harcamaların kontrollü yapılması sağlanır. Bireysel kredi kartlarına ek kart tanımlanırken ticari kartlara ek kart tanımlanamaz. Bireysel kartlarınız ile yapacağınız çoğu işlemi ticari kartınızla da yapabilme imkanına sahipsiniz. Hemen bir Finansbank şubesine QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için talepte bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartına sahip değilseniz QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı almak için belirlenmiş şartlar bulunmaktadır bu şartları sağlıyorsanız başvurunuz onaylanır ve kredi kartı sahibi olabilirsiniz. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra size verilen limit sonrasında şifre oluşturma işlemlerinizi tamamlayıp kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kredi kartınızdan alışveriş yaptığınızda mutlaka ödeme yapacağını unutmamalısınız. Kredi kartının ana kullanım amacı kullanıcıların nakit taşımamasını ve alışveriş yaparken taksit seçeneklerinden yararlanmasını sağlamaktır. Mümkün olduğunca harcamalarınızı limitinizi kontrol ederek kullanmalısınız. Yoksa kart borçlarınız artar ve üzerine her ay faiz işlemi uygulanır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

1- Aylık Gelir

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaptığınızda en önemli ayrıntı aylık gelirinizdir. Eğer ki belgelendirilebilir bir geliriniz yok ise kredi kartı başvurunuz reddedilebilir. Bunun yanı sıra çalıştığınız yerde 6 ay ve üzerinde kesintisiz sigortanızın yatırılıyor olması da önemlidir. Öğrenciler için oluşturulan kredi kartlarında gelir belgesi ve sigorta aranmaz, onlarda tek gereksinim öğrenci numarası ile kredi kartı başvurusudur.

2- Yaş Sınırı

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için ülkemizdeki yaş sınırı 18’dir. Yaş sınırı altında kişiler kredi kartı başvurusunda bulunamazlar. Ebeveyn kontrolünde bireysel kartlara ait ek kartları kullanabilirler. Aksi takdirde kredi kartı verilmez.

3- Kredi Notu

Kredi kartı başvurusu veya farklı bankacılık işlemlerinden yararlanmak için kredi notunuz önemli bir faktördür. Müşterilere ait performansların sayısal olarak belirlenmesi sonucunda kredi notunuz hesaplanır. Bu notun yükselmesi ile bankacılık hizmetlerinden rahatça yararlanabilirsiniz.

4- Kredi Kartı Performansı

Daha önce aldığınız kredi kartlarınız var ise ödeme geçmişiniz önemlidir. O kartları zamanında ve düzenli şekilde ödemediyseniz bu başvurunuzda karşınıza çıkabilir ve kredi notunuzun düşmesine sebep olur. Ayrıca kredi kartı kullanım politikanıza bakılarak yeni bir kart verilmesi konusunda karar verilmektedir.

5- İkametgâh Adresi

Son olarak kredi kartı başvurunuzun iyi sonuçlanabilmesi için gerekli durumlardan bir tanesi de ikametgâh adresidir. Bankanın size ulaşabilmesi için bir adrese ihtiyacı vardır. Bu yüzden evinizin veya iş yerinizin adresini belirtmelisiniz.

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra ek kart, ticari kart, bireysel ve ticari müşterilerine taksit avantajı, nakit para gibi birçok seçenekten faydalanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Faiz Oranı: %0,79

Adres: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Kristal Kule Binası No:215 Şişli- İstanbul

Telefon Numarası: 0 (212) 318 50 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu