Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Zaman zaman ihtiyaçlarımız elimizdeki paradan fazla tutabiliyor. Tam da böyle zamanlar için bir kredi kartına sahip olmak artık hayatımızın kaçınılmazı haline geldi. Kredi kartları internetten alışveriş, taksitli alışveriş ve acil nakit ihtiyacı konusunda büyük birer yardımcıdır. Siz de birçok yerden çok kısa bir sürede kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Şekerbank kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolaydır.

Bankalar size verdikleri borcu geri ödeyebileceğinizi bilmek ister. Kredi kartı sahibi olabilmek için bazı şartlar vardır. Bunlar;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Kredi notunun risksiz grupta yer alması
  • Belgelenebilir gelire sahip olmaktır.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı çok büyük bir avantaj olsa da kullanırken dikkat etmeniz gereken bir şey vardır, kart limitiniz. Yasal olarak tanınan kart limit hakkınız kartın alındığı ilk sene gelirin en fazla 2 katı ve kart alındıktan sonraki seneler için gelirin en fazla 4 katı şeklindedir. Bu çerçevede bankanız ile görüşüp kart limitinizi en doğru şekilde belirlemelisiniz. Belirlenen bu kart aylık kart limiti çerçevesinde alışverişlerinizi yapıp ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Borcunuzu zamanında ödemeniz önemlidir. Kredi kartı minimum ödeme tutarı asgari ödeme tutarıdır. Son ödeme tarihine kadar en az bu miktarı ödemeniz gerekmektir. Asgari ödeme tutarı karşılanamazsa borcunuza gecikme faizi işler. Bankanız 90 günden fazla bir süre borcunuzu ödemediğinizde hakkınızda yasal takip başlatabilir.

Kredi kartları çeşitli kampanyalara sahiptir. Şekerbank kredi kartı başvurusu sırasında kampanyaları inceleyebilir, kendiniz için avantaja çevirebilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

Şekerbank kredi kartı başvurusu bütün müşterilerin çok kısa sürede halledebilecekleri, kısa bir işlemdir. Öncelikle kendinize uygun bir kredi kartı seçin. Daha sonra başvuruda bulunmak istediğiniz yeri seçin. Başvurularınızı Şekerbank Şubelerinden, SMS yolu ile, İnternet Bankacılığını kullanarak ya da Çağrı Merkezini arayıp müşteri temsilcilerinden biriyle konuşarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruda bulunacağınız yere göre izleyeceğiniz adımlar aşağıda belirtilmiştir. Başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz banka tarafından değerlendirilir ve onaylanması durumunda kartınız adresinize gönderilir. 

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi kartı başvuruları artık sistemleştiği için evrak talep edilmez. Sadece istisnai durumlarda gelir belgeniz ya da SGK kaydınız talep edilebilir. Şekerbank kredi kartı başvurusu için yapmanız gereken tek şey başvuru formunu doldurmaktır.

Şekerbank Kredi Kartı Çeşitleri ve Faiz Oranları

KART ÇEŞİTLERİ

PARA BİRİMİ

ALIŞVERİS

NAKİT ÇEKİM

LİMİT AŞIM

GECİKME FAİZİ

ŞEKER BONUS

TL

1,25 %

1,25 %

1,25 %

1,55 %

TARAFTAR KART

TL

1,25 %

1,25 %

1,25 %

1,55 %

ŞEKER KART

TL

1,25 %

1,25 %

1,25 %

1,55 %

MEMUR-SEN BONUS

TL

1,25 %

1,25 %

1,25 %

1,55 %

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusunda Bulunabileceğiniz Noktalar

Şekerbank Şubeleri

Size en yakın şubeyi adresinden bulabilirsiniz. Eğer yaşadığınız il veya ilçede Şekerbank Şubesi bulunmuyorsa kredi kartı işlemlerinizi PTT online şubelerinden yapabilirsiniz.

SMS

Şekerbank kredi kartı başvurusu işlemini SMS yolu ile bir dakika içinde yapabilirsiniz.

Şeker Bonus Kart başvurunuz için BONUS yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı 1953’e gönderebilirsiniz.

Bütçem Benim Bonus Kart başvurunuz için BUTCEM yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı 1953’e gönderebilirsiniz.

Şeker Kart başvurunuz için SEKERKART yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı 1953’e gönderebilirsiniz. Tüm operatörlerden mesaj gönderimi yapabilirsiniz.

İnternet ve Telefon Bankacılığı

Eğer halihazırda İnternet şubesi müşterisiyseniz “Başvurular“ menüsünde Şeker Bonus, Şeker Kart, Bütçem Benim Bonus seçeneklerinden birini seçip kredi kart başvurusunda bulunabilirsiniz.  Şekerbank kredi kartı başvurusu işlemini internet bankacılığı sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede hangi kredi kartının sizin için daha önemli olduğunu daha iyi görebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.

0850 222 78 78’den Başvuru

Şekerbank kredi kartı başvurusu işlemini sesli yanıt sistemi sayesinde Kart işlemleri – Başvuru menüsünü seçerek Şeker Bonus , Bütçem Benim Bonus ve Şeker Kart’tan hangisini tercih ediyorsanız Müşteri Temsilcisine iletebilirsiniz. Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu sırasında herhangi bir problemle karşılaşmanız durumunda banka ya da müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 1/1A, 34415 Kağıthane İSTANBUL

Telefon: 0(212) 319 70 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir