TEB Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’nin en önemli finansal kuruluşlarından biri olan Türk Ekonomi Bankası kısa ismiyle TEB, faaliyetlerine 1927 beri devam etmektedir. Ülke genelindeki geniş şube ağı ve ürün ve hizmetleriyle her daim müşteri memnuniyeti için çalışan Türk Ekonomi Bankası, çağın gereklerine göre kendini yenileyerek çalışmaya devam etmektedir. Geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle müşterilerine avantajlar sağlayan Türk Ekonomi Bankası, bonus özelliklerine sahip kredi kartlarıyla sektörde dikkat çekmektedir. Siz de birçok avantaja sahip olacağınız TEB kredi kartı başvurusu için bankanın kanallarından destek alabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Başvuru Kanalları

TEB kredi kartı başvurusu için bankanın birçok kanalından başvuruda bulunmak mümkündür. Bu kanallar ise;

 • Kişiler, Türk Ekonomi Bankası internet sitesi üzerinde yer alan başvurular bölümünden TEB kredi kartı başvurusu yapabilirler.
 • Türk Ekonomi Bankası, internet şubesinden ya da cepteteb mobil şube üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.
 • Türk Ekonomi Bankası şubelerinden ve müşteri iletişim merkezlerinden kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.

Kişiler yukarıda saydığımız kanallar yardımıyla başvuruda bulunabilir. Fakat kişilerin TEB kredi kartı başvurusu için bankayla paylaşması gereken bazı bilgiler bulunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

TEB kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler bankanın müşterilerine sunduğu birçok kampanya ve avantajdan yararlanacaklardır. Teb kredi kartlarının genel özellikleri ise;

 • TEB kredi kartları ile alışveriş yapan müşteriler,üye iş yerlerinden harcamalarını taksitlendirebilirken ayrıca tek çekim harcamalarında  banka kanalları aracılığıyla taksitlendirebilmektedir.
 • TEB kredi kartları müşterilerine uygun faiz oranlarıyla tek çekim nakit avans ve taksitli nakit avans imkanları sunmaktadır.
 • TEB kredi kartları müşterilerine sevdikleri için ek bir kart çıkarma imkanı sunmaktadır.
 • TEB kredi kartları müşterilerine internetten güvenlik alışveriş imkanı ve karta bağlı bir sanal kart oluşturma imkanı sunmaktadır.
 • TEB kredi kartları müşterilerine bonus biriktirme imkanı sunmaktadır.
 • TEB kredi kartları müşterilerine ayrıca kişiye özel kampanyalardan ve avantajlardan yararlanma imkanı sunmaktadır.

Yukarıda saydığımız özelliklere ve daha bir çocuğa TEB kredi kartı başvurusu yaparak sahip olabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Başvuru İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

TEB kredi kartı başvurusu için kişilerin bankayla paylaşması gereken bazı belgeler vardır. Bu belgeler genel olarak;

 • Nüfus cüzdanı bilgileri,
 • İkametgah adres bilgileri,
 • Belgelendirilebilir bir gelir bilgisi,

Bankalar yukarıda saydığımız belgeler dışında başka belgeler de isteyebilmektedir. Bu durum başvuran kişinin finansal geçmişiyle alakalı olabilmektedir. Yani TEB veya diğer bankaların kredi kartı başvuru sonucunun olumlu sonuçlanması için dikkat ettikleri bazı hususlar bulunmaktadır.

TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

TEB kredi kartı başvurusu sonucunu kişiler yine banka kanalları yardımıyla öğrenebileceklerdir. Bu kanallar ise;

 • TEB kredi kartı başvurusu sonucunu banka, başvuran kişilere sms ile bildirecektir.
 • Kişiler ayrıca internet ve mobil şube kanallarından başvuru sonuçlarını takip edebilirler.
 • Kişiler, Türk Ekonomi Bankası internet sitesi üzerinde yer alan başvurum bölümünden kredi kartı başvurusu sonuçlarını takip edebilirler.
 • TEB kredi kartı başvurusu sonucunu kişiler, müşteri iletişim merkezini arayarak ya da başvurdukları şube yardımıyla sonuçlarını öğrenebilirler.

Kredi Kartı Başvuru İçin Bankaların Dikkate Aldığı Hususlar

Kredi kartı başvurularında ister TEB kredi kartı başvurusu için olsun ister diğer bankaların kredi kartları başvurusu için olsun bankaların genel olarak dikkat ettiği bazı hususlar bulunmaktadır. Öncellikle müşterilerin finansal geçmişi dikkat alınır yani kredi notunun düşük olması kredi kartı başvuru işlemlerini olumsuz etkileyecektir. Kredi notunu, diğer bankalarda kullandığınız kredi kartları ödeme durumu, kredi ödeme durumları, fatura ödeme durumları gibi finansal geçmiş işlemleriniz belirlemektedir. Ayrıca kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin belgelendirilebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bunların dışında diğer bankalarda kredi kartı kullanıyorsa kişi, gelirinin dört katına kadar kullanabilmektedir. Yani yeni bir kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için bu limitin dolmamış olması gerekmektedir.

Kişilerin, TEB kredi kartı başvurusu için genel olarak belirlenen şartları ve bankanın belirlediği şartları taşımaları gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan kişilerin kart başvuruları olumlu sonuçlanacaktır. Kart başvuru sonuçları olumlu sonuçlanan kişiler, Türk Ekonomi Bankasının müşterilerine sunduğu avantajlardan ve kendilerine özel kampanyalardan yararlanabilecektir.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Faiz Oranı: %0,89

Adres: Saray, Sokullu Caddesi 7A, 34768 Ümraniye/İstanbul

Telefon Numarası: 0850 200 0 666

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir