Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu şubeye gitmeden, kısa süre içinde internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankacılık hizmetleri içinde oldukça yer edinen kredi kartı işlemleri genel itibari ile kredi kullanımına ve kredi başvuru esaslarına oldukça benzemektedir. Kredi kartı teknolojini de ilerlemesi ile hayatımıza giren manyetik okuma özelliğine sahip kartlardan oluşmaktadır. Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu ile kısa sürede kredi kartı teslim edilerek kullanıma sunulmaktadır. Kredi kartı limit bilgisi, kullanım durumu; tüketicinin beyanı üzerine vermiş olduğu gelir bilgisine göre değerlendirilmektedir. Bu bağlamda Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sırasında teyit edilebilir bilgi sunmak oldukça önem taşımaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu işlemleri genel itibari ile oldukça kısa ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Tüketicinin talep etmiş olduğu limite bağlı olarak kredi kartı başvurusu değerlendirilmeye alınır. Olumsuz sonuçlandırılma durumunda ise daha düşük limitli kredi kartına başvuru yaparak, kredi kartı kullanılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu gerçekleştirilerek alışverişlerde taksitli işlemler yapılabilir, anlık nakit ihtiyaçlarında kaynak sağlanabilir. İnternet bankacılığı hizmetlerinden sadece banka müşterileri faydalanabilmektedir. En yakın şubeye giderek banka müşterisi olunabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu sırasında ihtiyaca en uygun banka ürünlerini tercih etmek gerekir. Kredi kartı, kullanıcı ihtiyaçlarını gözeterek farklı özelliklerde tüketicilere sunulmaktadır. Seyahat etmeyi seven kullanıcıları için seyahat puanları biriktiren kredi kartları, alışveriş yapmayı seven kullanıcılar için alışveriş puanı biriktiren kredi kartları gibi özelliklerde sunulmaktadır. Ayrıca kredi kart limitine bağlı olarak anlık nakit ihtiyaç limiti de kart özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kredi kartı başvurusu işlemlerini şubeden gerçekleştirilmesi planlanıyorsa, danışmanlar tarafından gerekli bilgiler kullanıcılara aktarılmaktadır. Fakat Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu diğer başvuru kanalları üzerinden gerçekleşiyorsa banka ürün ve hizmet politikaları hakkında bilgi almakta fayda olacaktır. Kredi kartı kullanım özelliklerine göre şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yıllık masraf maliyetine göre sunulan kredi kartı kampanyaları
 • Tüketici alışkanlıklarına göre değişen kredi kartları
 • Tüketici hareketlerini baz alarak sunulan kredi kartları
 • Anlık nakit ihtiyacına göre sunulan kredi kartları
 • İşlem maliyetine göre sunulan kredi kartları gibi genel başlıklar altında toplanabilir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu sırasında ürüne ait özel tanımlamalar bulunmaktadır. Ürün bilgilendirme ve aydınlatma metni içinde ürüne ait bütün bilgiler sunulmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi kartı başvurusu için gerekli evrak sayısı banka ürün ve müşteri politikasına göre farklılık gösterebilir.  Daha önce banka ile herhangi bir ilişiği olmamış ve hakkında yeteri kadar bilgi beyan etmemiş tüketiciler için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı
 • İkamet bilgisi ve belgelendirme işlemi
 • Aylık gelir belgesi, maaşlı çalışanlar için bordro
 • SGK hizmet dökümü
 • Son üç aya ait beyan etmiş olduğu ikamete ait fatura bilgisi; elektrik, su, doğalgaz veya internet faturası gibi
 • Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunu öğrenmek ve belgelendirmek gerekebilir. Kredi karı başvurusu sırasında tüketicilerin yanında hazır bulundurmasında fayda olacaktır.

Kredi Kartı Başvurusunda Dikkate Alınan Hususular

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu sırasında dikkate alınan birçok husus bulunmaktadır. Kredi kartı özelliğine bağlı olarak süreklilik doğuran banka ürünleridir. Bu yüzden daha önce faydalanılmış olan banka ürün bilgisi, ödeme alışkanlıkları, harcama veya tüketim alışkanlıkları gibi birçok faktör birlikte değerlendirilmektedir. Kredi kartı başvurusu sırasında beyan edilen aylık gelire göre, kart limiti talep etmek başvuru işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi adına oldukça önem taşımaktadır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken ilk husus aylık gelire göre kredi kartı limit talep etmek gösterilebilir.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu işlemlerinde dikkate alınan bir diğer husus ise kredi notu olmaktadır. Kredi notu genel olarak banka ürün ve hizmet kullanımına ilişkine oluşturulmuş puanlardır. Bu yüzden kredi notu banka ürün ve müşteri politikasına uygun değil ise kredi kartı başvurusu olumsuz olarak sonlandırılmaktadır.

Yapı Kredi Faiz Oranı: % 1,92

Adres: Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul

Telefon Numarası: 0850 222 0444

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir