in

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı nakit taşımama kolaylığının yanı sıra pek çok imkanı da bünyesinde barındırmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için tüm detaylar sizin için hazırlandı.

Kredi Kartı Ne Demektir?

Kredi kartı istediğiniz bankaya başvurarak nakit para ihtiyacınızı karşılayan ve alışveriş yaptığınız firmaya ödeme garantisinde bulunan bir yöntemdir. En sık kullanılan nakit kullanım aracıdır.

Kredi kartı sadece ödeme yapmak için kullanılmamakta farklı amaçlar içinde bu kart tipi tercih edilmektedir. Bunların başında ilk olarak nakit avans işlemi gelmektedir. Gün içerisinde bir şey alırken ya da nakite ihtiyaç duyduğunuz her anda banka tarafından belirlenen faiz oranları ile para çekme işleminizi yapıp nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bir diğer kredi kartı kullanımı ise taksitli ödeme şeklidir. Bu seçeneği tercih edip birçok harcamanızı bu yöntem ile ödeyebilirsiniz. Hem size ödeme kolaylığı sağlayacak hem de daha kısa sürede işlem yapmış olacaksınız. Kolay kullanım seçeneklerinin yanında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kredi kartınızı zamanında ve tam olarak ödemenizdir. Tam ve zamanında ödeme yapmadığınızda ise gecikme faizleri kapınızı çalabilir. Bir diğer konu da kredi kartınızın yıllık kredi kartı aidatını ödemeniz hususudur.

Ziraat Bankasının Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce Ziraat bankasına özel hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılan iki kartı bir karta toplayan Bankkart seçenekleri mevcuttur. Bankkart’ın standart, gold ve platinum olmak üzere üç tipi bulunmaktadır. Bunların haricinde Bankkart Genç olarak da üniversite öğrencilerine özel kredi kartı bulunmaktadır. Bunların yanında bireysel ve ticari müşteriler için birçok kredi kart seçeneği de Ziraat bankasında bulunmaktadır. Bireysel müşteriler için kredi kartları kişiye özeldir ve 3.şahıslar ile bilgilerinizin paylaşılmaması gerekmektedir. Ticari kartlara özel kart puanları ve taksit seçenekleri bulunmaktadır. Bireysel kartlara ek kart tanımlanabilmektedir fakat ticari kartlarda böyle bir özellik mevcut değildir.

Kredi Kartını Nasıl Kullanmak Gerekir?

Kredi kartına sahip değilseniz ilk önce Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir, daha sonra kredi kartı almak için belirlenmiş birçok şart bulunmaktadır bu şartları sağlıyorsanız başvurunuz onaylanıp sistemdeki adresinize kartınız postalanmaktadır. Ziraat bankası tarafından size belirlenmiş olan limit sonrasında şifre oluşturma işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra kredi kartınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

1- Aylık Geliriniz

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için başvurunuzun onaylanması için ilk husus aylık gelirinizdir. Belgelendirilebilir bir geliriniz var ise diğer adımlara geçebilirsiniz. Belgelendirilir bir geliriniz yoksa kredi kartı başvurunuz reddedilir. Bunun yanında çalıştığınız yerde 6 ay ve üzerinde sigortanızın yatırılıyor olması önemli bir husustur. Öğrenciler için kullanılan Bankkart Genç kredi kartı için başvurularınızda gelir belgesi ve sigorta şartı aranmamaktadır. Bu kart için tek gereksinim bir üniversitede okuyor olmanız ve öğrenci numarası ile kredi kartı başvurusunda bulunmanızdır.

2- İkametgâh Adresiniz

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu işleminin olumlu sonuçlanması için gerekli hususlardan biriside ikametgâh adresinizdir. Banka size ulaşmak için bir adrese ihtiyaç duymaktadır bu adrese de ister kendi ev adresinizi isterseniz iş adresinizi verebilirsiniz.

3- Yaşınız

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için Türkiye’de yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Yaş sınırının altındaki kişilerin kredi kartı başvuruları onaylanmamaktadır. 18 yaşından küçük kişilerin ebeveynlerinin kontrolünde bireysel kartlarına bağlı ek kart kartları kullanma hakları vardır. Aksi takdirde kredi kartı verilmemektedir.

4- Kredi Notunuz

Farklı bankacılık işlemlerinden yararlanmak ve Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu işleminin onaylanması için Findeks kredi notunuz oldukça önemlidir. Müşterilerin kredi kartı başvurusu yaptıkları döneme kadar kredi ve kredi kartlarının performanslarını sayısal olarak belirlenmesi sonunda Findeks kredi notunuz hesaplanır. Kredi notunuz borçlarınızı düzenli ödemeniz halinde yükselir ve bu sayede birçok bankacılık hizmetinden rahatça yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı: %0,98

Adres: Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı, No:8 06050 Altındağ / ANKARA ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Telefon Numarası: 444 00 00 – 0850 220 00 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu