Garanti Kredi Başvurusu

1946 yılında kurulan Garanti Bankası, Türkiye’de hizmet veren özel bankalar arasında ürün ve hizmetleriyle her daim bir adım öne çıkmayı başarmıştır. Garanti Bankası, hizmetleriyle Türkiye ekonomisine değer katarak büyümeye devam etmektedir.  Her geçen gün çağın gereklerine göre geliştirdiği hizmet anlayışıyla müşterisine en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Yeni ve eski müşterilerine kullandırdığı geniş yelpazeli krediler de bu durumun kanıtıdır. Bankadan Garanti kredi başvurusu yapan kişiler, her daim kendi bütçelerine uygun kredi kullanma imkanına sahip olmuşlardır.

Siz de  Garanti Bankasından uygun faiz oranlı ve size uyan vadelerden kredi çekerek finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.  İsterseniz Garanti  kredi başvurusu için 7/24 hizmet anlayışıyla çalışan bankanın kanallarından destek alabilirsiniz.

Garanti Kredi Başvurusu Kanalları

Garanti  kredi başvurusu için kişilerin bankanın kanallarından başvuruda bulunmaları gerekmektedir.  Kişilerin başvuru yapacakları kanallar ise;

 • Başvuruda bulunan kişiler, Garanti Bankası’na ait web sitesi üzerinde yer alan kredi başvuru formunu doldurabilirler.
 • İnternet şube ya da mobil şube aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Garanti Bankasına ait atmlerden ya da müşteri iletişim merkezi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Garanti Bankası şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilirler.

Yukarıdaki kanallar yardımıyla kişiler her ne kadar Garanti  kredi başvurusu yapabilseler de kredi çekmek için bazı şartları taşıması gerekmektedir.

Garanti Bankası Kredi Başvuru Şartları

Garanti kredi başvurusu şartları aslında  genel olarak tüm bankaların müşterilerine belirtiği şartlar ile aynıdır. Bankanın beklediği genel olarak bu şartlar ise;

 • Kredi çekmek isteyen kişin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Belgelendirilebilir (SSK belgesi, vergi levhası,hesap cüzdanı, emekli hesabı cüzdanı, kira belgeleri gibi) bir gelire sahip olması gerekmektedir.
 • Kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir. Yani finansal geçmişinin problemli olmaması gerekmektedir.
 • Garanti Bankasının kişilerden çekecekleri kredi türüne göre isteyebileceği belgeleri tamamlayabiliyor olması gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan kişilerin Garanti  kredi başvurusu sonucunun olumlu sonuçlanması için kişilerin banka ile paylaşması gereken bazı evraklar bulunmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Garanti kredi başvurusu için kişilerin başvurularının olumlu sonuçlanması için bankayla paylaşmaları gereken evraklar ise;

 • Kişilerin nüfus cüzdanları ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
 • Banka, başvuruda bulunan kişilerden ek belgeler talep eder. Bu belgeler kişilerin çalışma şekline göre farklı farklıdır. Örneğin ücretli çalışandan gelirini belgelendirmesi için güncel bordro talep eder.
 • Banka ayrıca müşterisine kredi kullandırmak için müşterilerinin durumlarına göre ve kredi türüne göre başvuru sırasında kefil talep edebilir.

Bahsettiğimiz şartları taşıyan ve gerekli evrakları tamamlayan kişiler Garanti kredi başvurusu sayesinde uygun faiz oranlarıyla ve vadelerle kredi kullanabilirler.

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti kredi başvurusu sonuçlarını kişiler, bankanın bazı kanalları aracılığıyla öğrenebileceklerdir. Bu kanallar ise;

 • Kişiler kredi başvurusu sonuçları başvurdukları şube kanalından öğrenebilirler.
 • İnternet şubesi ya da mobil şube yardımıyla kredi başvuru sonuçlarını takip edebilirler.
 • Garanti müşteri iletişim merkezini arayarak sonuçlarını öğrenebilirler.

Yukarıda saydığımız kanallar yardımıyla Garanti kredi başvurusu sonuçlarını öğrenen kişiler yine bu kanallar yardımıyla kullanacakları kredileri hesaplarına aktarabilirler.

Garanti Bankası Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Garanti kredi başvurusu yapan kişilerin ve diğer bankalardan kredi başvurusunda bulunan kişilerin yasal çerçevelerle belirlenmiş olan şartları taşımaları gerekmektedir. Hiç kuşkusuz en önemli şartlardan biri kişilerin kredi notudur. Bu notun düşük olması çok büyük ihtimalle kişinin finansman desteğinden mahrum kalacağını gösterir. Kredi notunun düşük olmasının sebebi ise kişinin finansal geçmişinde yaptığı ödemelerin gecikmeli olması ya da yasal takip süreçlerinden geçmesiyle ilgili bir durumdur. Ayrıca banka Garanti kredi başvurusu yapan kişilerin birçok özelliğini de dikkate almaktadır. Özellikle kredi başvurularında kişinin geliri, mesleği, eğitim durumu dikkate alınmaktadır. Bunların dışında banka kredi türüne göre kişiden bazı şartları yerine getirmesini de isteyebilir.

Siz de belirtilen şartları taşıyorsanız ihtiyaçlarınız için  Garanti kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu için Garanti  Bankasının kanallarından destek alabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranı: % 0,99

Adres: Nispetiye Mahallesi Aytar Caddesi No:2 34340 Levent Beşiktaş İstanbul.

Telefon Numarası: 444 0 333

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir